Gelbsti intuicija ir menas atsipalaiduoti

Lapkritis 2011
nuotraukoje lapkritis

Smagu, kad į Apylinkių teismų teisėjų sąjungą įsilieja vis daugiau narių. Pernai sveikinome tik 4 teisėjus, gimusius lapkritį, o šiemet jų jau -11!

Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjai GRAŽINAI  KAZILIONIENEI lapkričio 5-ąją sukako 50 metų.

Gražina - patyrusi teisininkė, kolegų vertinama kaip puiki bendradarbė; nenustygstanti vietoje – vis paraginanti savo šeimą keliauti ir pažinti gimtąją Lietuvą; nuostabi mama, žmona, išradinga kulinarė, daugelį darbų nudirbanti … dainuodama!

Šio puikaus jubiliejaus proga linkime Energijos, Sveikatos ir Tikėjimo, jog gyvenimo margumynuose daugiau šviesių nei tamsių spalvų!

Beje, GRAŽINĄ  KAZILIONIENĘ, kaip ir jos kolegas: Kauno miesto apylinkės teismo teisėją GIEDRĘ  JAKŠTIENĘ (gimusią lapkričio 9-ąją), Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėją SNIEGUOLĘ  BIELSKIENĘ (gimusią lapkričio 11-ąją), Vilkaviškio rajono apylinkės teismo teisėją LAIMUTĮ  VAITKŲ (gimusį lapkričio 16-ąją), Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėją KRISTINĄ  DOMARKIENĘ  (gimusią lapkričio 19-ąją), Trakų rajono apylinkės teismo teisėją RAMUNĘ  VALIULYTĘ (gimusią 20-ą dieną) bei Tauragės rajono apylinkės teismo teisėją LORETĄ  BAJORINIENĘ (gimusią 22-ąją dieną) pagal senovės graikų mitologiją saugo dievas Artėjas (Dzeuso ir Heros sūnus). Tai karo dievas. Tvirtinama, jog žmonės, kuriuos globoja Arėjas, yra karšto būdo, aistringi. Jeigu myli, tai besąlygiškai atsiduoda partneriui. Jei kažkas juos įskaudina, gali atsilyginti tuo pačiu. Šie žmonės tvirti,  užsispyrę, atkakliai siekiantys savo tikslų, sugebantys įrodyti savo tiesas.

 

Kauno miesto apylinkės teismo teisėja GIEDRĖ  JAKŠTIENĖ:

Teisėjo profesija mane žavėjo nuo mokyklos laikų. Iki to laiko, kol tapau teisėja, teko dirbti ir teisinį, ir organizacinį darbą policijoje, vėliau antstolių kontoroje, Kauno apskrities VMI. Darbas su žmonėmis man visada patiko.

Šiandien jeigu reiketų kardinaliai pakeisti gyvenimą, auginčiau gėles. Beje ir dabar turiu didelį rožyną, kurį prižiūrėdama sugebu atsiriboti nuo darbų. Man rožių auginimas kažkaip asocijuojasi su teisėjo darbu, nes rezultatas tiek darbe, tiek auginant rožes pasiekiamas tik po ilgo ir atkaklaus darbo, ir žinoma, įdedant dalelę širdies ir meilės. Esu kaimo vaikas, todėl užsispyrimo man užtenka.

Kauno miesto apylinkės teisme nagrinėju civilines bylas. Trejus metus dirbau Kėdainių rajono apylinkės teisme. Nagrinėjau ir civilines, ir baudžiamąsias bylas. Kadangi dirbu pirmosios instancijos teisme, esu giliai įsitikinusi, jog mes geriausiai matome ginčo esmę, labiausiai įsigiliname į problemas, tačiau, deja,  įstatymai, kurių privalu taikyti, kartais kalba kitaip. Tuomet jaučiuosi blogai, nes galvoje kirba kitoks sprendimas.

Paskelbus tokį sprendimą, labai sunku atsiriboti… Tada, grįžusi namo, kimbu į darbą rožyne.

Labiau patiko nagrineti baudžiamąsias bylas, tačiau grįžusi į Kauną buvau paskirta  civilinių bylų teisėja.

Norėčiau, kad žmonės suprastų, jog mes nesame tokie blogi, kaip apie mus rašo. Esame žmonės, suprantame  kitų problemas, tad labai norėčiau, tad ir kiti tai suprastų vertindami mūsų darbą.

Norėčiau, kad daugelį problemų žmonės išspręstų be teismo - tuomet būtų mažiau pykčio ir nereikalingų emocijų… Manau, žmonės tuomet daugiau šypsotųsi.

Taip pat norėčiau, kad šeima būtų sveika, kad dukrytė baigtų mokslus ir greičiau padovanotų anūkų.

Labai mėgstu keliauti automobiliu. Nesu vairuotoja, todėl patinka, kai mane veža, o aš parenku maršrutą. Patinka gaminti valgį, bet tik tada kai susirenka šeima. Kaip jau rašiau, labai mėgstu dirbti lauke, tvarkyti aplinką. Gyvenu netoli miško, gal todėl labai patinka tiesiog pasivaikščioti, pabūti vienai ir pamastyti.

 

Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėja SNIEGUOLĖ  BIELSKIENĖ:

Šį kartą gimtadienio skaičius – labai jau mistiškas: 2011-11-11 - nežinau, ką jis man atneš, tikėkimės paties geriausio...

Šių metų gruodį sueis šešeri metai kai dirbu teisėja. Esu kovotoja, teisybės ieškotoja. Pradėjusi dirbti buvau euforijoje. Maniau, kad būti teisėja yra didžiausias teisininko ir tuo pačiu mano pasiekimas, tačiau kasdienybė "nusodino". Dabar manau, kad teisėjo darbas - tai kasdienis šokis ant kardo ašmenų.

Jei tektų kardinaliai gyvenimą, nežinau, ką daryčiau. Ko gero, išvažiuočiau iš Lietuvos - bent jau pakeliaučiau po pasaulį (jei leistų galimybės).

Esu labai emocinga ir kai kuriuos sprendimus priimti be galo sunku, tačiau esu skorpionas - turiu šeštą jausmą, kuris manęs dar nepavedė. Ketvirtus metus nagrinėju tik civilines bylas, jos sunkesnės ir įdomesnės. 16 metų dirbau su baudžiamosiomis ir administracinėmis bylomis (ne teisme), matyt, tiek laiko pakako, kad nebenorėčiau su šiomis bylomis dirbti.

Jei pagaučiau auksinę žuvelę, paprašyčiau jos išpildyti tokius tris norus: sveikatos, sveikatos, sveikatos, nes 2008 metai buvo paženklinti tuo, kad iš trijų šeimos narių du susirgo labai sunkia, dažnai nepagydoma liga. Taigi, jei auksinė žuvelė mano norus išpildytų - būčiau laimingiausias žmogus, nes su viskuo kitu susidorosiu pati. Taigi, mano gyvenimas vis dar kaip ant adatų.

Teisėjai laisvo laiko neturi - darbo metu jie nagrinėja bylas, o namie joms ruošiasi, rašo sprendimų projektus.

Kai turiu nors trupinėlį laisvo laiko, tai jį praleidžiu su folkloriniu ansambliu, kurį lankau jau 12 metų - čia emocijas išlieju dainuodama ir šokdama. Jei pasitaiko bylininkų (o jų tikrai daug), kurių gyvenimo būdas yra bylinėtis (čia tik švelniai pasakyta),  tai po darbo lekiu prie ežero, kur pamirštu darbą, praeina nuovargis ir vėl ..."grįžtu į vagą traukti plūgo..." (koks nuostabus mūsų darbo palyginimas!)

Bandydami pakeisti visuomenės nuomonę apie teismus ir teisėjus, antrus metus su Ukmergės teisininkų draugija organizuojame įvairius renginius - veiksmo šioje srityje daug.

Mėgstu keliauti - didžiausią įspūdį paliko kelionė į Izraelį. Žiemą daug skaitau.

Džiaugiuosi įstojusi į Sąjungą. Linkiu sąjungai ir joje esantiems teisėjams nebūti nuolankiems, kovoti už savo teises. O mums visiems linkiu pagaliau būti išgirstiems.

Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėją DAINĄ LISAITĘ ( gimusią lapkričio 23-ąją), Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėją ZITĄ ROMANOVAITĘ (gimusią 24 – ą dieną), Plungės rajono apylinkės teismo teisėją IRENĄ  ŠEŠKAUSKIENĘ (gimusią 27-ą dieną) bei Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėją EIGIRDĄ  ČINKĄ (gimusį lapkričio 30-ąją) globoja Artemidė – Dzeuso dukra.

Tai medžioklės deivė. Žmonės, kuriuos globoja ši deivė, kaip medžiotojai, visada kryptingai ir atkakliai siekia savo užsibrėžti tikslo; kovoja už savo tiesą. Jie kūrybiški, darbštūs ir gali pasiaukoti visuomenės labui. Kai kam jie gali pasirodyti altruistiški, kupini idealų, tad iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti keisti.

 

Visiems, švenčiantiems Gimtadienius lapkritį, linkime Sveikatos, Meilės, Ištvermės!

 

Neskubėkite sakyt:

“Priėjom liepto galą…”

Tai galbūt –

Geros Vilties iškišulys.

Gal ir Jūs,

Įveikę ilgą, sunkų kelią,

Rasite atogrąžų šalis.

Godžios akys Aukso kranto ieško,

Žvelgdamos į priekį su viltim.

O jei grįšit, nesuradę nieko,

Bent žinosit:

Reikia plaukt kita kryptim. (A. Baltakis)

Įkelta: 
2011-11-07