Gruodis "užderėjo" jubiliejais...

Gruodžio mėnuo 2011
nuotraukoje Kalėdų eglutė
Toks rudeniškas gruodis... Be sniego ir šalčių... Bet užtat prasideda jis smagiomis progomis. Mat gruodžio 1-ąją gražų jubiliejų švenčia Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėja Jarūnė Sedalienė.
 
Teisėja tvirtina, jog Šiauliuose gera gyventi, nes čia namai, šeima, kolektyvas... J.Sedalienė keletą metų dirbo Šiaulių rajono teisme. Ji teigia, kad darbas miesto apylinkės teisme nuo darbo rajono teisme skiriasi, nes miesto teisme yra teisėjų specializacija, todėl galima geriau įsigilinti į tam tikrų rūšių bylas.
 
-Tačiau bylos sudėtingesnės ir pagal bylų kategorijas ir dėl dalyvaujančių bylose asmenų išprusimo, ir dėl dalyvaujančių byloje asmenų skaičiaus”, - sako teisėja. – Pavyzdžiui, 70 trečiųjų asmenų vienoje byloje, ir pan.
 
Jei dar kartą tektų rinktis profesiją, J.Sedalinė greičiausiai savo apsisprendimo nekeistų.
 
Į klausimą ar švęsdama savo jubiliejų gali pasakyti sau: turiu viską, ko siekiau, esu laiminga moteris, teisėja atsako teatrologės, poetės Irenos Aleksaitės žodžiais:
 
Kas buvo nebuvo, kas ėjo praėjo,
Dėl nieko nesigailiu, ne.
Patyriau ir šalčio, ir saulės, ir vėjo –
Mylėjau pati, ir mylėjo mane.
Matyt, danguje buvo taip užrašyta,
Dėl nieko nesigailiu, ne.
Savosios lemties nemainyčiau į kitą –
Mylėjau pati, ir mylėjo mane.
Pati aš rinkausi gyvenimo kelią,
Dėl nieko nesigailiu, ne.
Atplauks dar, pagausiu auksinę žuvelę –
Mylėsiu pati, ir mylės dar mane.
 
Laisvalaikiu teisėja mėgsta pasidarbuoti sode, darže, augina gėles, skaito, lanko koncertus, teatrą, keliauja. Visi šie užsiėmimai jai padeda išsivaduoti nuo darbinių minčių.
 
Per šv. Kūčias taip pat 50-metį švęs ir Marijampolės rajono apylinkės teismo teisėja JANINA ZARŽECKIENĖ, o per Kalėdas – ir Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėja RASA ŠIMBELYTĖ.
 
Kauno rajono apylinkės teismo teisėja DANĖ VOGULIENĖ jau nebedirba, tačiau iš Sąjungos narių nepasitraukė. O 65-metį teisėja švęs guodžio 26-ąją.  
 
Gruodžio 11-ąją Kauno miesto apylinkės teismo teisėjai EDITAI ŠLIUMPIENEI sukaks 40-metų. Paklausta, ar tokios sukaktys neslegia, teisėja nusijuokia ir tvirtina, jog metų neskaičiuojanti: „Gimtadienius švenčiu priklausomai nuo nuotaikos, - sako E.Šliumpienė. – Šią gimimo dieną galbūt ir vertėtų atšvęsti.“ Teisėja sako, jog savo gyvenimą „susidėliojo“ taip, kaip norėjo: dirba mėgstamą darbą, sveikos ir gražios auga dvi dukros, šalia žmogus, kuriuo visada galima pasikliauti. Tačiau E. Šliumpienė svajoja dar užsiimti ir kitokia veikla. Moteris paslaptingai išsitaria, jog toji veikla panaši į teisėjo profesiją – taip pat susijusi su pagalba žmogui. „Kol kas nieko konkretaus nenoriu atskleisti, - šypsosi teisėja. – Nes tai tik vizija. Daug skaitau psichologinės, mokslinės literatūros ir kuriu ateities planus...“E. Šliumpienė nagrinėja civilines bylas. Ji teigia, jog civilinės bylos gana sudėtingos, užtat įdomios. Dėl savo jaunatviškos išvaizdos šviesiaplaukė teisėja kartais sulaukia replikų:“ Ką tokia jauna teisėja gali išmanyti...“, todėl ji neprieštarautų, jei prie teisėjo mantijos grįžtų ir dar vienas atributas – perukas. „Tuomet niekam neužkliūtų amžius ar plaukų spalva, - juokiasi teisėja.Laisvalaikiu E. Šliumpienė ir visa jos šeima aktyviai sportuoja ir keliauja. „Keliones teko atidėti neribotam laikui, nes dukros auga, tad ketiname įsigyti didesnį būstą. Tad tenka rinktis, - sako teisėja.
Kiekviename gyvenimo tarpsnyje slypi galimybė atgimti, iš naujo suvokti savąjį „aš“, pasirinkti tokį pasikeitimą, kuris padėtų sustiprėti ir atskleisti. Tad to ir linkime Jubilijatams!
  
Na, ir eilinius gimtadienius švenčia dar visas būrys Apylinkių teismų teisėjų sąjungos narių būrys. Kolegos, nepamirkite pasveikinti:
 
Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjų VIRGINIJOS SVIRPLIENĖS (gruodžio 4-ąją) ir SILVIJOS JAKŠTIENĖS (gruodžio 19-ąją);
Varėnos rajono apylinkės teismo teisėjos ANGELĖS IKASALIENĖS (gruodžio 8-ąją);
Jonavos rajono apylinkės teismo teisėjo ROMUALDO ŠULIOKO (gruodžio 16-ąją);
Klaipėdos miesto apylinkės teismo teisėjos DANUTĖS ŽVINKLYTĖS (gruodžio 20-ąją);
Biržų rajono apylinkės teismo teisėjos VALENTINOS PALIULIONIENĖS (gruodžio 22-ąją);
Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėjos LINOS MUCHTAROVIENĖS (gruodžio 23-ąją);
Kauno miesto apylinkės teismo teisėjų ARTŪRO ŠAFRONO (gruodžio 26-ąją), ir VIRGINIJOS BAŠKIENĖS (gruodžio 27-ąją).
 
Gruodžio 27-ąją gimtadienį švęs ir Klaipėdos miesto apylinkės teismo pirmininkė AUDRONĖ GAIŽUTIENĖ.
 
Visiems „gruodinukams“ - sėkmės darbuose, šilumos namuose.Kai viskas klojasi neįtikėtinai blogai, kai viskas atgrasu, siaubinga ir, kai viskas puiku, nuostabu, gražu, spinduliuoja laime, atminkite „VISKAS PRAEINA“. Tai padės patirti gėrio pilnatvę ir stoiškai pakelti blogį.
Smagaus gimtadienio! 
 
Teisėjus kalbino ir į baltą lapą jų mintis sudėjo Aurelija Žutautienė
Įkelta: 
2011-12-01