• Sąjungos nariu laikomas apylinkės teismo teisėjas, kuris pateikė valdybai (pirmininkui) prašymą įstoti į Sąjungą ir sumokėjo 30 eurų nario mokestį (metams).
    Prašymo forma yra prie skilties "Klausimai". Nario mokestis mokamas atliekant pavedimą į sąskaitą  LT077300010112902789 AB bankas Swedbank.
    Sąjungos nariai nario mokestį moka už einamuosius metus iki pirmojo metų ketvirčio pabaigos.

Rugsėjo mėnesį gimę

Mergelėms ir svarstyklėms - auksinio rudens spalvos

... Gelsta lapai ir artinasi drėgnas ruduo... Tačiau rugsėjis – puikus metas ir šį mėnesį  gimtadienius švenčia 7 ATTS nariai: trys Mergelės ir ketverios Svarstyklės.

Viena Mergelė – Pasvalio rajono apylinkės teismo teisėjas ALGIRDAS  ŠVEDAVIČIUS - atostogauja, tad pakalbinti nepavyko. Tačiau pasikalbėjome su kitais dviem teisėjais, gimusiais po šiuo ženklu. (Beje, Mergelės yra aktyvios, pasižymi blaiviu požiūriu į gyvenimą. Gal todėl yra labai atsargios ir nesivelia į jokias keblias situacijas.Visą gyvenimą siekia tobulybės, nepakenčia netvarkos.)

Alytaus rajono apylinkės teismo teisėja ASTA  JAKUČIŪNIENĖ:

Teisėja džiaugiasi, kad pagaliau jos, ikiteisminio tyrimo teisėjos, kadencija baigiasi ir vėl galės nagrinėti baudžiamąsias bylas. „Darbo daug, - sako teisėja. – Nes, kaip aš vadinu, be „operatyvininko“ darbo dar nagrinėju bylas pagreitinto proceso tvarka“. Asta Jakučiūnienė prisipažįsta, jog per savo darbo metus yra gavusi ne vieną laišką iš savo „bylininkų“. „Saugau juos, - sako teisėja. – Kada nors apibendrinsiu, nes jų turinys įvairiausias – nuo padėkų iki prakeiksmų... Sunkiausia mūsų darbe, kai turi nutaisyti akmeninį veidą ir per teismo posėdžius klausytis įvairiausių versijų, o kartais ir nusišnekėjimų...“ 

Teisėja nepritaria ir naujam „išradimui“ – įrašinėti teismo posėdžius. Ji įsitikinusi, jog tai neduoda jokios naudos ir yra tik papildomas darbas posėdžių sekretorėms. „Priemonė sugalvota neva teisėjams kontroliuoti, - sako A. Jakučiūnienė. – Tačiau yra pakankamai institucijų, kurioms galima apskųsti, jei kas nors mano, kad teisėjas pažeidžia etiką, drausmę ar kieno nors teises. Tai perlenkta lazda, ir tiek.“

Savo gimtadienį teisėja švęs pačioje rugsėjo pradžioje. Tikisi, kad gimtadienio šventė bus linksma. To ir linkime.

Panevėžio miesto apylinkės teismo teisėjas VYTAUTAS  KRIKŠČIŪNAS:

„Labai intensyviai dirbu, - prisipažino teisėjas. – Pirmąją dalį atostogų turėjau birželyje, grįžau iš jų, kada didžioji dalis teisėjų išėjo atostogauti, o dabar artėja antroji dalis – rugsėjo pirmoji pusė, tad stengiuosi pabaigti daugelį darbų – nagrinėju po dvi baudžiamąsias bylas į dieną, rašau, skelbiu nutartis ir nuosprendžius, ir t.t....  O ir teismo posėdžiai užtrunka ilgėliau, nes juos tenka įrašinėti. Pasitaiko, kad bylos dalyvis kalba pašnibždomis: mes girdim, ką jis pasakoja, o įrašas – prastas. Tenka prašyti žmogų kalbėti garsiau, aiškiau, pakartoti, ką sakė ką tik. Taip pat ir teisėjas bei kiti proceso dalyviai privalo kalbėti, užduoti klausimus neskubėdami, aiškiai. Kantriai išklausyti atsakymų, nepertraukti ir duoti išsikalbėti žmogui“. Tačiau V.Krikščiūnas sako, jog naujoji tvarka turi ir pliusų. „Atrodė, kad kalbu aiškiai, tačiau perklausęs įrašus, išgirdau, kaip dažnai „nukandu“ žodžių galūnes, kalbu per greitai, net ir panevėžietiška tarmė prasprūsta, - juokiasi teisėjas. – Užtat dabar savo kalbą kontroliuoju. Va, čia jau pliusas.“

Teisėjas savo atostogas taip suplanavo, kad gimtadienį švęs ne Lietuvoje. „Keturiese – dvi artimos šeimos – važiuosime su vienu, talpiu automobiliu pailsėti į Kroatiją, - sako V.Krikščiūnas. – Užsisakėme 5 paroms 2 kambarių apartamentus su virtuve ir balkonu per abu kambarius ant Adrijos jūros kranto. Ten ir gimtadienį atšvęsiu... O grįžtant kelionėje planuojame užtrukti ilgėliau - norime važiuoti vaizdžiais kalnų keliais, užsukti prie Balatono ežero“.

Rugsėjo pabaigoje gimtadienius švęsiantys, po Svarstyklių ženklu gimusieji pasižymi mokėjimu rasti kompromisus, sugebėjimu išklausyti ir suprasti kitą žmogų. Dažnai savus interesus aukoja kito labui.

Vilniaus 1-ojo apylinkės teismo teisėja DIANA  BUTRIMIENĖ:

Šiame teisme teisėja dirba jau 10 metų. Ji tvirtina, kad bylų nuolat daugėjo, o naujų etatų niekas neskubėjo skirti. „Tik šiais metais pagaliau gavome papildomus 8 teisėjų etatus, - sako Diana Butrimienė. – Tačiau bent kol kas nesijaučia, kad darbo krūviai mažėjo. Štai pernai tokiu laiku turėjome užregistravę 16 000 civilinių bylų, o šiais metais – jau 19 000. Teisme dirba 21 teisėjas. Taigi, aritmetika paprasta – 10 bylų per dieną. Žinoma, ne visos jos lygiavertės, tačiau jos visos reikalauja dėmesio, susikaupimo ir kruopštaus procesinių dokumentų sutvarkymo. Tad, kai tiek darbo, kaip nebus klaidų ir ilgai besitęsiančių teismo procesų...“

Teisėja sako, jog geriausiai atsipalaiduoja namuose, kurie stovi vaizdingoje vietoje ant ežero kranto. „Pasiimu savo aviganius ir vaikštinėju, - išduoda savo silpnybę teisėja. – Be to, turiu šiokį tokį daržą, gėlių ir tai labai padeda atsipalaiduoti.“

D. Butrimienė tvirtina, jog visada ruošiasi gimtadienio šventei ir niekada nebando pasislėpti nuo sveikintojų. „Gimtadienis – tai proga atsipalaiduoti, - sako teisėja. – Nedaug mes tų švenčių gyvenime turime, kai galime susitikti ir pabendrauti su mielais žmonėmis.“

Vilniaus rajono apylinkės teismo teisėja VITALIJA  VAIVADIENĖ:

Teisėja nagrinėja baudžiamąsias bylas. Nors, kaip ji pati tvirtina, nenorėdama prarasti įgūdžių, dar dirba ir prie civilinių bylų. „Kuo byla sudėtingesnė, tuo įdomesnė, - sako V. Vaivadienė. – Pačios neįdomiausios – vagysčių iš sandėliukų ir kitų smulkių nusikaltimų bylos“. 

Užtat teisėja visuomet su malonumu narplioja sukčiavimo ir kitas, galvą pasukti verčiančias bylas.  O tų bylų – gausybė. Nors kriminalistai teigia, kad Vilniaus rajone nusikaltimų mažėja, tačiau teisėjai atokvėpio neturi. „Jokio mažėjimo nejaučiame, - sako V. Vaivadienė. – Bent mūsų teisme tiek baudžiamųjų, tiek civilinių bylų skaičius tik auga. Ilgesni ir teismo procesai.“ 

Teisėja sako, jog teismai užtrunka ilgėliau dėl naujosios tvarkos, nes privalu pagarsinti, perskaityti visus dokumentus. „Tačiau tai verčia visus pasitempti: ne tik mus, teisėjus, bet mažiau tuščių kalbų išgirstame ir iš advokatų bei prokurorų“.   

Vitalija Vaivadienė tvirtina, kad gimtadienis jai šventė, nes ji gali padaryti šventę namiškiams. „Yra proga juos palepinti. Be to, proga - susirinkti artimiausiems draugams, giminaičiams. Labai smagu ir su kolegomis  kur nors nueiti, pasėdėti, pasikalbėti, nes darbo metu kalboms nėra laiko“, - sako teisėja.

Kauno miesto apylinkės teismo teisėja JŪRATĖ  JAKUBONIENĖ:

„Turbūt, kaip ir daugeliui, man gimtadienio reikšmė su metais blanksta. Reikšmingiausi jie būdavo vaikystėje ir jaunystėje, nes tuomet tai buvo - Šventė... Dabar - tai diena, kai stengiesi daugiau pabūti su artimaisiais, padėkoti už gyvenimo dovaną savo Tėveliams, na ir šiek tiek skirti laiko sau, pasilepinti“, - pasakoja teisėja.

J. Jakubonienė sako, jog nusistovėjusių gimtadienio šventimo tradicijų neturi ir dažniausiai švenčia taip, ,,kaip išeina". Tik stengiasi pasidovanoti sau kokį nors siurprizą. „Nebūtinai tą pačią dieną, - paaiškina. – Stengiuosi, kad tai būtų ne eilinė diena, o šiek tiek išskirtinė“.

Teisėja tvirtina, kad darbas jai patinka – antraip ir nebūtų tapusi teisėja. „Tai nėra „sausa“ profesija, kaip kad mano kai kurie žmonės, - sako J. Jakubonienė. – Kievieną dieną tenka susidurti su teisiniais kazusais, kai ne kiekvienai gyvenimo situacijai gali surasti atsakymą įstatymuose ir tenka improvizuoti“...

Po įtempto darbo, pasak teisėjos, geriausiai ji atsipalaiduoja gamtoje ir dirbdama žemės ūkio darbus...

Šilutės rajono apylinkės teismo teisėjas VACLOVAS  JURJONAS:

„Gyvenu kaip ir visi: darbų daugėja, algos mažėja, - juokiasi teisėjas. - Tačiau nesiskundžiu – svarbu, kad darbo yra.“ V. Jurjonas prisipažįsta, jog „arčiau dūšios“ –civilinės bylos, nors tenka nagrinėti ir baudžiamąsias. Bent jau Šilutės rajone po truputį mažėja civilinių bylų, susijusių su darbo ginčais. „Liberalėja darbo įstatymai ir kiekvienas pasvarsto, ar verta bylinėtis, - sako teisėjas. – Tačiau bendras bylų skaičius vis tiek nemažėja.“ Papildomo darbo pridėjo ir naujoji tvarka – įrašinėti teismo posėdžius. „Gal būt, žvelgiama į ateitį ir, iškilus kokiam nors ginčui, prireikės tų įrašų, - svarsto V. Jurjonas. – Bėda ta, kad nėra stacionarios įrašų technikos. Dabar gi su diktofonais vargstame: turime sekti, kad nesibaigtų įrašo laikas, kad dar nepasibaigus teismo posėdžiui, neišsikrautų elementai ir pan.“ Teisėjas svarsto, kad gal būt vertėtų daryti tik tų teismo posėdžių įrašus, į kuriuos  susirenka karingai nusiteikę bylos dalyviai. „Tačiau yra tokia tvarka ir turime jos laikytis, - reziumuoja V. Jurjonas.

Gimtadienio šventės teisėjas nesureikšmina, tačiau mano, jog tai gera proga susirinkti bendraminčiams ir kolegoms. „Per darbus retai susitinku su draugais, - sako V. Jurjonas. – O ir su giminaičiais nedažnai pabendrauju. Galų gale, ir su kolegomis įdomu susėdus pasišnekėti ne tik apie kodeksus. O gimtadienis ir suteikia tokią progą.“

Visiems pirmąjį rudens mėnesį švenčiantiems savo gimtadienius linkime „barchatinio - aksominio sezono“ visus metus, sveikatos ir malonių gyvenimo (ar draugų ir kolegų) pokštų.

Būkit laimingi!

Įkelta: 
2010-08-31