• Sąjungos nariu laikomas apylinkės teismo teisėjas, kuris pateikė valdybai (pirmininkui) prašymą įstoti į Sąjungą ir sumokėjo 30 eurų nario mokestį (metams).
    Prašymo forma yra prie skilties "Klausimai". Nario mokestis mokamas atliekant pavedimą į sąskaitą  LT077300010112902789 AB bankas Swedbank.
    Sąjungos nariai nario mokestį moka už einamuosius metus iki pirmojo metų ketvirčio pabaigos.

Administravimo našta - jaunesniems


Įkelta: 
2012-12-02

Paskutinę lapkričio dieną  Lietuva pasirašė sutartį su Europos teisės akademija (ERA)  ir tapo 23 iš eilės šios mokymo įstaigos patrone. Tai garantuoja 40 proc. nuolaidą, kurią mes, teisėjai, nuo kitų metų sausio 1 dienos galėsime gauti užsiregistruodami į ERA seminarus. Kitais metais ERA ketina suorganizuoti du seminarus Vilniuje: vieną Europos sąjungos baudžiamosios teisės  tema ir antrą- teisėsaugos institucijų bendradarbiavimo internetinės industrijos srityje tema. Be to, Lietuvos atstovai taps ERA valdymo organo nariais.

Tą pačią dieną posėdžiavusi Teisėjų taryba patarė skirti teismų pirmininkų pavaduotojus nuo Naujųjų metų pradėsiančiuose veikti sujungtuose Vilniaus, Kauno ir Šiaulių teismuose.  Daugiausia diskusijų sukėlė tas faktas, kad visi trys Vilniaus teisme dirbsiantys pirmininko pavaduotojai neturi jokios teismų administravimo patirties, o Šiaulių teismo pirmininko vienu iš pavaduotojų paskirtas teisėjas, kuris teisėju pradėjo dirbti 2011 metų sausio mėnesį. Prezidentė pirmenybę teikia jauniems teisėjams, tuo metu vyresni jaučiasi nevertinami ir abejoja, ar teismų administravimas bus sklandus.   

Teisėjų drausmės ir etikos komisijos nariais išrinkti teisėjai: Algis Norkūnas, Linas Žukauskas, Veslava Ruskan ir Diana Butrimienė. Dar du teisėjų drausmės ir etikos komisijos narius paskirs Prezidentė ir vieną narį – Seimo pirmininkas. Laikinai, kol nebus išrinktas šios komisijos pirmininkas, jai vadovaus didžiausią teisėjo darbo stažą turintis Algis Norkūnas.

 Teisėjų asociacija Tarybos posėdžio metu pagarsino Kreipimąsi, kuriame atkreipė dėmesį į menkai užtikrinamą teismų apsaugą, teisėjų nesaugumą darbe ir ne darbo metu, ragino imtis priemonių gerinti situacijai.

Taryba aptarė tolesnį bendro projekto su Norvegijos teisingumo ministeriją vykdymą, kuris prasidės jau 2012 metų gruodį. Pagal šį projektą bus gaunama lėšų iš Norvegijos partnerio, už kurias bus įrengiamos techninės apsaugos priemonės teismuose, pvz., metalą ar sprogmenis aptinkantys vartai, mobilūs ieškikliai ir pan. Ketinama  surinkti teismų nuomones ir poreikius ir kitais metais įgyvendinti priemonių įrengimą.

Buvo pristatyta, kokia pažanga yra teismams įsisavinant centralizuotą buhalterinę programą.

Ilgai buvo diskutuojama dėl teisėjų darbo krūvio, pastebint, kad šiuo metu didžiausias neišnagrinėtų bylų krūvis yra susikaupęs Apeliaciniame teisme ir apygardų teismuose, svarstyta, kokiais būdais pagreitinti darbą šiuose teismuose. Svarstyta, ar  Zarasų teisme atsilaisvinsiantį teisėjo etatą tiklsinga perkelti į Utenos apylinkės teismą. Tarybos pirmininkas siūlė apygardų teismų pirmininkams analizuoti padėtį apylinkių teismuose ir operatyviai siūlyti galimus etatų perkėlimus. Tai būtų laikina, bet naudinga priemonė, kol bus parengtas ir Seime priimtas įstatymas dėl visų Lietuvos apylinkių teismų stambinimo. Vienodinti darbo krūvį atskirai apygardose yra reikalinga ir sveikintina, tačiau teisėjų darbo krūvis turėtų būti vienodas ir lyginant tarp apygardų.  

Kitas Teisėjų tarybos posėdis- gruodžio 21 dieną.