Kartu su šiuo kreipimusi pateiktas ir įstatymo projektas dėl apylinkių teisėjų atlyginimų padidinimo. Siūloma nuo 2015 metų sausio 1 d. apylinkių teismų teisėjų atlyginimo koeficientą nustatyti 15,2, o nuo 2016 m. sausio 1 d. - 16,2 ( šiuo metu koeficientas yra 14,2). Atlyginimo koeficientą pakėlus iki 16,2, nuo apygardos teisėjo atlyginimo koeficiento jis skirtųsi tik vienetu.
Kreipimesi taip pat nurodoma, kad dėl nepakankamo teisėjų padėjėjų etatų finansavimo šiuo metu apylinkių, apygardų ir apygardų administraciniuose teismuose yra finansuojami 517 teisėjų padėjėjų etatai iš 703. Trūkstamų 186 teisėjų padėjėjų etatams finansuoti papildomai per metus turėtų būti skiriama 7812 tūkst. litų, iš jų 5952 tūkst. litų darbo užmokesčiui, biudžeto lėšų.
Svarstyta idėja kreiptis į įstatymo leidėją siūlant pakeisti Teismų įstatymą numatant galimybę į kitą teismą perkeltam teisėjui leisti užbaigti nagrinėti bylas ankstesniame teisme. Tai suteiktų daugiau lankstumo teismų sistemai.
Pastaruoju metu nuolat kritikuojamą teisėjų mokymų organizavimą norima iš esmės pagerinti. Teisėjų taryba pritarė mokymų organizavimo principams. Nuo 2015 m. teisėjų mokymai paprastai turėtų būti organizuojami regioniniu principu pagal apygardas Nacionalinės teismų administracijos Mokymo centre, užtikrinant, kad vienų mokymų trukmė būtų ne mažesnė kaip 24 akademinės valandos. Nutarta kreiptis į teismus, teismų pirmininkus kviečiant siūlyti mokymų temas bei, esant galimybei, lektorius-teisėjus. Preliminarus 2015 metų mokymų grafikas ir planas turėtų būti sudaryti iki 2014 metų liepos 31 dienos.
Į valstybės investicijų programą prašoma įtraukti Vilniaus apylinkės teismo pastato rekonstrukcijos ir išplėtimo projektą. Naujai pastatytame priestate turėtų sutilpti Vilniaus rajono apylinkės teismas, kurio darbo sąlygos dabar yra, ko gero, pačios blogiausios tarp visų teismų.