• Sąjungos nariu laikomas apylinkės teismo teisėjas, kuris pateikė valdybai (pirmininkui) prašymą įstoti į Sąjungą ir sumokėjo 30 eurų nario mokestį (metams).
    Prašymo forma yra prie skilties "Klausimai". Nario mokestis mokamas atliekant pavedimą į sąskaitą  LT077300010112902789 AB bankas Swedbank.
    Sąjungos nariai nario mokestį moka už einamuosius metus iki pirmojo metų ketvirčio pabaigos.

ATTS valdybos išvažiuojamasis posėdis Kaune 2011-04-20


2011 m. balandžio 20 d. Kauno miesto apylinkės teismas priėmė Apylinkių teismų teisėjų sąjungos valdybos narius. Posėdyje dalyvavo ATTS pirmininkas Arūnas Nevardauskis, pavaduotoja Diana Labokaitė, valdybos nariai Diana Jasaitienė ir Vytautas Krikščiūnas. Posėdyje ir šeimininko, ir svečio teisėmis taip pat dalyvavo Kauno miesto apylinkės teismo pirmininkas Mindaugas Šimonis, buvusi ATTS valdybos narė Danutė Giačaitė bei kiti Kauno miesto apylinkės teismo teisėjai – ATTS nariai.
 
 Teismo pirmininkas Mindaugas Šimonis pasveikino Sąjungą su aktyvia ir matoma veikla, pabrėždamas, kad pirmą kartą susiduria su šios visuomeninės teisėjų interesus ginančios organizacijos darbine veikla ir pasidžiaugė, kad sprendžiami labai aktualūs visiems teisėjams klausimai, pateikiami konstruktyvūs pasiūlymai, laisvai diskutuojama dėl veiklos formos ir būdų. Jis Sąjungos pirmininkui Arūnui Nevardauskiui įteikė dovaną nuo Kauno miesto apylinkės teismo.
 
 Sąjungos pirmininkas apibrėžė Sąjungos strategiją ir taktiką, pranešė susirinkusiesiems apie sąjungos valdybos veiklą įstatymų leidimo ir tobulinimo srityje, informavo apie įvykusius susitikimus su Seimo nariais, apie galimų sprendimų projektus. Buvo aptartas klausimas dėl Teismų įstatymo pakeitimo įstatymo projekto, kuriame numatyta teisėjų rotacija ir laikinas perkėlimas iš vieno teismo į kitą, sistemiškai nesprendžiant daug su tuo veiksmu susijusių klausimų, tokių kaip suteikiamų patalpų, kompiuterinės įrangos, teismo posėdžio sekretoriaus, teisėjo padėjėjo, kelionės arba persikėlimo išlaidų, gyvenimo kitoje vietoje išlaidų kompensavimo klausimų. 
 
 Taip pat neužmirštas klausimas ir dėl Teisėjų tarybos formavimo principų ir proporcijų teisingumo, dėl Visuotinio teisėjų susirinkimo, kuris yra numatytas įstatyme, nekvietimo 2011 m. rudenį, nors spręstinų klausimų yra labai daug. Vyriausybei oficialiai paskelbus, kad krizė jau baigėsi, nebetenka galios atlyginimų sumažinimo teisėjams įstatymai. Atsiranda pagrindas kreiptis į teismą dėl atlyginimo skirtumo priteisimo, todėl labai svarbus klausimas yra: ar Teisėjų taryba pritars teisėjų atlyginimo sumažinimo pratęsimui 2012 – tiems metams, ar ne.
 
 Sąjungos pirmininko pavaduotoja Diana Labokaitė pažymėjo, kad būtina šiuo klausimu dirbti jau šiandien, tai yra išsiaiškinti Visuotinio susirinkimo kompetenciją, o po to suformuluoti jam keliamus klausimus. Jeigu Visuotinis susirinkimas gali priimti tik bevertę deklaraciją, kam tada jį šaukti. Įstatymas numato besąlyginį susirinkimo sušaukimą kas 2 metus. 
 
Teisėja Ona Valentukevičiūtė taip pat siūlė pradėti kelti buvusių atlyginimų sugrąžinimo klausimą, be to diskutuoti, ar galima įstatymus, kurie blogina teisėjų padėtį, taikyti įstatymo priėmimo metu jau dirbusiems teisėjams (kalbama apie advokato darbo stažo neįskaitymą į stažą, suteikiantį teisę į atlyginimo priedą ir papildomas atostogas).
 
 Buvo aptartos ir kitos bendros teismų problemos: dėl teismų sprendimų nuasmeninimo, dėl teisėjų dalyvavimo vykdant jiems įstatymu nedeleguotas funkcijas, tai yra dėl dalyvavimo  komisijų, vertinančių pretendentus į teisėjų padėjėjus, į teismo posėdžio sekretorius, taip pat audito ir kit. komisijų darbe, taip pat dėl vis garsiau pasigirstančios iniciatyvos dėl panaikintų teismo sprendimų žalą reikalauti iš konkrečių teisėjų.
 
 Buvo aptarta būsimo ATTS renginio Balsiuose darbotvarkė, programa.
 
 ATTS informacija
Įkelta: 
2011-04-28