• Sąjungos nariu laikomas apylinkės teismo teisėjas, kuris pateikė valdybai (pirmininkui) prašymą įstoti į Sąjungą ir sumokėjo 30 eurų nario mokestį (metams).
    Prašymo forma yra prie skilties "Klausimai". Nario mokestis mokamas atliekant pavedimą į sąskaitą  LT077300010112902789 AB bankas Swedbank.
    Sąjungos nariai nario mokestį moka už einamuosius metus iki pirmojo metų ketvirčio pabaigos.

Kreipimasis į Prezidentę, Vyriausybę, Seimo narius, Teisėjų tarybą


2010-05-28 Pasvalio rajone, Balsių kaime įvyko Apylinkių teismų teisėjų sąjungos konferencija tema „Ar įmanoma pagerinti apylinkių teismų darbą ir visuomenės pasitikėjimą jais?“ Apylinkių teismų teisėjai nusprendė kreiptis į Lietuvos Respublikos Prezidentę, Seimo narius, Vyriausybę, Teisėjų tarybą ir į visus, kurie neabejingi Lietuvos teismų būklei, o tuo pačiu neabejingi ir valstybei, išsakydami svarbiausias, mūsų požiūriu,  mintis ir nuostatas:
 
1. Teismų sistema įgis daugiau autoriteto ir funkcionuos sėkmingai tada, kai teismų savivaldos, t.y. Teisėjų tarybos rinkimuose visiems teisėjams bus suteikta lygi teisė rinkti Teisėjų tarybos narius ir  suteikta apylinkių teismams daugiau vietų Teisėjų taryboje. Tokių Teismų įstatymo 119 str. pakeitimų laukiame ir tikimės. 
 
2. Teismų sistemai nedelsiant reikalingas ne tik vieningas, konsoliduotas padalinys, besirūpinantis visų teismų įvaizdžiu ir visos teismų sistemos viešaisiais ryšiais, bet ir viešųjų ryšių specialistas kiekviename teisme. Teisėjas paskelbęs sprendimą byloje, neturi būti verčiamas aiškintis dėl priimto sprendimo ir tapti šalimi byloje su visuomene dėl konkretaus sprendimo teisėtumo ar teisingumo.  Informaciją visuomenei turėtų pateikti teismų atstovai spaudai. Informacija turėtų būti teikiama periodiškai ir apimti ne tik pavienes rezonansines bylas ir skandalingus atvejus, bet ir visos teismų sistemos kasdieninę veiklą, skaičių gautų ir išnagrinėtų bylų, apskųstų ir panaikintų sprendimų. Visuomenei turi būti teikiama kuo daugiau informacijos apie visų instancijų, visų miestų ir rajonų teismus,  teisėjų darbą.      
 
3. Kviečiame šalies politikus ir kartu kitus visuomenės veikėjus pradėti diskusiją dėl teismo, kaip valstybės institucijos autoriteto, stiprinimo. Visuomenė  nėra pajėgi gyventi be konfliktų, o konfliktams spręsti būtini teismai. Sugriovus teismų autoritetą, teisinė valstybė liktų tik vizija. 
 
ATTS konferencija 
Įkelta: 
2010-06-01