LR Vidaus reikalų ministerija Dėl Vyriausybės kanclerio 2009-02-09 pavedimo Nr.12-851
LIETUVOS RESPUBLIKOS VIDAUS REIKALŲ MINISTERIJA

DĖL VYRIAUSYBĖS KANCLERIO 2009 M. VASARIO 9 D. PAVEDIMO NR. 12-851

 

Vidaus reikalų ministerija, vykdydama Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanclerio 2009 m. vasario 9 d. pavedimą Nr. 12-851, išnagrinėjo Apylinkių teismų teisėjų sąjungos, Prokuratūros profesinės sąjungos, Lietuvos vidaus reikalų sistemos respublikinės profesinės sąjungos 2009 m. sausio 29 d. pareiškimą ir iš esmės pritaria jame išdėstytiems pasiūlymams.

Blogėjant šalies finansinei ir ekonominei būklei, gali pradėti sparčiai daugėti nusikalstamų veikų, ypač turtinio pobūdžio (tokios tendencijos jau stebimos). Gali išaugti ir šešėlinės ekonomikos mastas, smarkiai padaugėti kontrabandos ir nelegalios prekybos atvejų, bandymų išvengti mokesčių, neteisėtai susigrąžinti pridėtinės vertės mokestį ir kilųfinansinių ir ekonominių nusikalstamų veikų, nusikaltimų elektroninėje erdvėje. Teisėsauga tokiu laikotarpiu turi būtipakankamai stipri, kad sugebėtų profesionaliai atlikti ne tik savo kasdienes funkcijas, bet ir tinkamai veikti ekstremaliomis situacijomis, atsižvelgdama į išaugusią socialinių neramumų grėsmę. 

Pareigybių, darbo užmokesčio ar socialinių garantijų mažinimas ir kitų antikrizinių priemonių tolesnis taikymasteisėsaugos institucijoms gali susilpninti teisėsaugą iš vidaus ir turėtų neigiamų padarinių valstybės ir visuomenės saugumui. 

Neigiamų padarinių visuomenės saugumui šiuo metu turėtų ir amnestijos paskelbimas, todėl Vidaus reikalų ministerija nepritartų Lietuvos Respublikos Seime užregistruoto įstatymo dėl amnestijos pažymintį Lietuvos vardo paminėjimo tūkstantmečio sukaktį projekio priėmimui.

Ministerijos sekretorius                                                           Stanislovas Liutkevičius

Įkelta: 
2009-03-10