• Sąjungos nariu laikomas apylinkės teismo teisėjas, kuris pateikė valdybai (pirmininkui) prašymą įstoti į Sąjungą ir sumokėjo 30 eurų nario mokestį (metams).
    Prašymo forma yra prie skilties "Klausimai". Nario mokestis mokamas atliekant pavedimą į sąskaitą  LT077300010112902789 AB bankas Swedbank.
    Sąjungos nariai nario mokestį moka už einamuosius metus iki pirmojo metų ketvirčio pabaigos.

Teisėjų tarybos posėdis 2010-06-03


Sveiki.
 
Birželio 3  dieną įvyko neeilinis Teisėjų tarybos posėdis. 
 
Darbotvarkėje buvo vienas klausimas - dėl patarimo Prezidentei atleisti Šiaulių miesto apylinkės teismo teisėją V.Pilitauskienę iš teisėjo pareigų savo poelgiu pažeminus teisėjo vardą. Posėdis užtruko pusantros valandos. Daugiau kaip valandą buvo klausoma teisėjos V.Pilitauskienės paaiškinimų ir atsakymų į Tarybos narių klausimus.  Dar 2010 balandžio 20 teisėja buvo palankiai įvertinta Šiaulių apygardos teismo, nustatyta, kad ji gali eiti apylinkės teismo teisėjo pareigas. 2010-04-27 Nuolatinė teisėjų veiklos vertinimo komisija iš esmės palankiai įvertino teisėjos darbą, rekomendavo atidžiau ir kruopščiau pasirengti bylų nagrinėjimui, kelti kvalifikaciją baudžiamosios teisės ir baudžiamojo proceso teisės srityje. Kaip paaiškino Šiaulių miesto apylinkės teismo pirmininkė, vertinimui bylos buvo tikrinamos atsitiktine tvarka, todėl nebuvo pastebėta, kad yra didelis skaičius į raštinę neatiduotų administracinių bylų.  
 
2010 metų gegužės mėnesį Šiaulių miesto apylinkės teisme buvo atliktas administracinių bylų patikrinimas. Pastebėtina, kad ne vieno teisėjo seifuose buvo surasta neatiduotų administracinių bylų, tačiau svarstomos kolegės seife jų buvo daugiausia. Nustatyta keletas rūšių pažeidimų, pavyzdžiui, ilgą laiką (7 mėnesius ir ilgiau) nedaromi jokie procesiniai veiksmai, nėra duomenų byloje, ar buvo siunčiami šaukimai, etc. Tačiau esminis ir Tarybai pasirodęs sunkiausias pažeidimas buvo tas, kad apie 126 administracinės bylos LITEKO sistemoje buvo pažymėtos kaip išnagrinėtos, užbaigtos, tačiau nutarimai į sistemą neprisegti ir bylos į raštinę neatiduotos. V.Pilitauskienė teigė, kad ji buvo nutarimus parašiusi, tačiau neprisegusi į LITEKO sistemą, paskui pripažino, kad kai kuriuos nutarimus surašė 2010 metų gegužės mėnesį, kai jau prasidėjo tikrinimas, nors bylos buvo „išnagrinėtos“ 2007, 2008 metais, nutarimus ji buvo pasižymėjusi savo užrašuose. Pagrindinis pasiteisinimo motyvas buvo tas, kad nesusidorojo su bylų srautais, kad turėjo labai daug darbo, tačiau niekam ir niekada dėl to nesiskundė, manė, kad pavyks pačiai susitvarkyti. 
 
Įvykis nemalonus, tačiau pažeidimų mastai teisėjos darbe buvo nustatyti tokie dideli, kad sunku tai vertinti kaip paprastą pavėlavimą ar nedidelį trūkumą. Padaryta žala teismų ir teisėjų  įvaizdžiui, kurį atstatyti bus labai sunku,  ir kažin, ar apskritai įmanoma. 
 
Taryba patarė Prezidentei atleisti Šiaulių teisėją iš pareigų dėl poelgio, pažeminusio teisėjo vardą. Taip pat nutarta informuoti Generalinę prokuratūrą apie įstatymo pažeidimus nagrinėjant administracines bylas. Lieka neaišku, kodėl policijos pareigūnai nesidomėjo ir nesiėmė jokių veiksmų dėl savo iškeltų administracinių bylų likimo. Tuo, tikėtina, taip pat pasidomės prokurorai. 
 
Lieka neaišku, kodėl Šiaulių teismo raštinė bent jau kiekvienų kalendorinių metų pabaigoje nesidomėjo, kur gi  yra „išnagrinėtos“, tačiau į raštinę neatiduotos  bylos. Teismo pirmininkė žadėjo paskirti drausminę nuobaudą raštinės darbuotojai/oms ir griežčiau kontroliuoti raštinių darbą.       
 
Vilniaus miesto 3 teisme, kaip informavo pirmininkas P.Borkovski,  jau pradėtas administracinių bylų visapusiškas patikrinimas. Jis bus vykdomas ir kituose teismuose. 
 
Kito Tarybos posėdžio data nėra paskelbta. 
 
Linkiu visiems geros prasidėjusios vasaros. Apsižiūrėkite, kas „slypi“  Jūsų seifuose ir už seifų
 
-- 
Diana Labokaitė
Įkelta: 
2010-06-08