Armoniku cik paėmiau...

Paruošė Aurelija Žutautienė
nuotraukoje teisėjas Jonas Čirvinskas groja armonika
Prieš savaitę įvykusiose tradicinėse dzūkų armonikininkų varžytuvėse „Arminikaicis 2012“ Alytaus rajono apylinkės teismo teisėjas Jonas Čirvinskas pelnė žiūrovų simpatijas - vieną iš 6 nominacijų. Jam buvo įteikta vaza su didžiule puokšte gėlių.
Šios varžytuvės vyko jau 14 kartą, jose dalyvavo 35 dalyviai. Armonininkai žiūrovams ir komisijai turėjo sugroti po du kūrinius. Teisėjas Jonas Čirvinskas pasirinko Juozo Vasiliausko „Polką“  ir dzūkų liaudies dainą „Eikit, sesės, į darželį skint žalių rūtelių“.
 
„Antrąjį kūrinį dar ir dainavau. Smagu, kad visiems patiko“, - įspūdžiais dalinosi Jonas.
 
Teisėjas prisipažįsta, jog groti armonika pradėjo dar vaikystėje ir jo pirmoji armonika buvo pirkta, kai jam tebuvo 15 metų už vasarą klojant asfaltą keliuose užsidirbtus pinigus.
 
„Grojau iki išėjau į armiją, - prisimena Jonas. – Tačiau vėliau paslėpiau armoniką į spintą ir tik retsykiais išsitraukdavau. Kitą vertus, galiojo lyg ir nerašyta nuostata, kad teisėjas jokioje kitoje veikloje negali dalyvauti...“
 
Armoniką Jonas Čirvinskas vėl ištraukė prieš penketą metų, kaip jis pats teigia, paklausęs draugų raginimų groti ne tik sau, bet ir „išeiti į žmones“. Nuo tada ėmė grotiAlytaus liaudies muzikos kapeloje „Smiltelė“.
 
Beje, teisėjas groja su diatonine armonika, kurios dumples ištempiant ir suglaudžiant, garsų aukštis kinta, todėl groti ja sudėtinga. „Tokios armonikos būdingos Dzūkijos ir Suvalkijos kraštams, - aiškina teisėjas.
 
Armoniką puikiai valdantis Jonas ne kartą linksmino ir savo kolegas, svečių teisėmis dalyvavo ir televizijos laidoje „Duokim garo!“
 
Armonikierių šventėje „Armokaicis“ teisėjas dalyvavo antrą kartą. „Pirmąjį kartą nieko nelaimėjau, tačiau vistiek buvo smagu. Apskritai, tai puikus būdas stresui nuimti, kai po darbo grįžti išsunktas lyg citrina“, - sako 25 metus teisėju dirbantis Jonas Čirvinskas.

Daugiau apie teisėją: