• Sąjungos nariu laikomas apylinkės teismo teisėjas, kuris pateikė valdybai (pirmininkui) prašymą įstoti į Sąjungą ir sumokėjo 30 eurų nario mokestį (metams).
    Prašymo forma yra prie skilties "Klausimai". Nario mokestis mokamas atliekant pavedimą į sąskaitą  LT077300010112902789 AB bankas Swedbank.
    Sąjungos nariai nario mokestį moka už einamuosius metus iki pirmojo metų ketvirčio pabaigos.

Vokietijos teisininkų vizitas Panevėžyje



Viešnagės proga surengta konferencija „Nepilnamečių teisinės atsakomybės aspektai Lietuvoje ir Vokietijoje“. Joje dalyvavo Panevėžio apygardos teismo, Panevėžio miesto apylinkės teismo, Biržų rajono apylinkės teismo, Panevėžio apygardos probacijos tarnybos, Panevėžio pataisos namų, Panevėžio apygardos prokuratūros, Panevėžio apylinkės prokuratūros atstovai.

 

Pranešimus skaitė Liuneno teisininkai, taip pat Panevėžio teisėjai, Probacijos tarnybos, Pataisos namų pareigūnai, prokurorai. Konferencijos dalyviai diskutavo apie nepilnamečių baudžiamosios ir civilinės atsakomybės skirtumus Lietuvoje ir Vokietijoje, apie nuteistų paauglių socialinės reabilitacijos vykdymą ir auklėjimo priemonių jiems taikymą.

 

„Abiejų valstybių teisinės praktikos lyginimas suteikia galimybę pasidalinti patirtimi ir naujai pažvelgti į savo šalies teisinę sistemą, baudžiamąjį ir civilinį procesą bei nepilnamečių nusikalstamumo problemas“ , – sakė Liuneno miesto apylinkės teismo teisėjas Markus Heide.

 

Apsilankę Panevėžio miesto apylinkės teismo rūmuose, Liuneno teisininkai apžiūrėjo raštinę, teisėjų ir teisėjų padėjėjų darbo kabinetus, nepilnamečių apklausos kambarį, teismo posėdžių sales. Svečiai domėjosi, kaip „Trijų langelių“ principu aptarnaujami į teismą besikreipiantys asmenys, kokia teismo posėdžių organizavimo tvarka, kiek bylų išnagrinėjama teisme per metus.

 

Liuneno miesto apylinkės teismo teisėjai pastebėjo, kad jiems tenka nagrinėti gerokai mažiau bylų nei kolegoms Panevėžyje, bylos paprastai nagrinėjamos dvejus trejus metus.

 

Kad geriau pajustų teismo proceso atmosferą, Liuneno teisininkai posėdžių salėje išbandė teisėjo, prokuroro, advokatų, liudytojų krėslus ir kaltinamųjų suolelį.  

 

Liuneno teisininkų delegacijai buvo sudaryta galimybė susipažinti su Panevėžio miestu ir rajonu, aplankyti įdomias Aukštaitijos vietas. Svečiams surengta ekskursija po Panevėžio miestą, jo žymiausias istorines ir kultūrines vietas. Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro ekspoziciją svečiams pristatė paskutiniojo Lietuvos tarpukario užsienio reikalų ministro anūkas, Seimo narys Povilas Urbšys. Liuneniečiams teko paragauti ir garsiosios „Urbšynės“ sriubos, kurią virė centro vadovas Arnoldas Simėnas.

 

Liuneno teisininkai aplankė Krekenavos bažnyčią, regioninio parko lankytojų centrą, stumbryną, Butautų dvarą Biržų rajone, Anykščius, Arklio muziejų. Troškūnų bažnyčią ir vienuolyną. Viešnagę Lietuvoje svečiai iš Vokietijos baigė dalyvaudami Panevėžio miesto 511-ojo gimtadienio šventėje.

 

Organizuojant Liuneno teisininkų viešnagės renginius talkino ir rėmė Apylinkių teismų teisėjų sąjunga, Panevėžio apygardos teismas, Panevėžio apygardos probacijos tarnyba, Panevėžio pataisos namai, Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas, Panevėžio rajono savivaldybė, Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, Panevėžio miesto dailės galerija, Panevėžio kraštotyros muziejus.

 

http://www.pat.lt/lt/panevezio-miesto-apylinkes-teismas/naujienos_604/vokietijos-teisininku-vizitas-panevezyje.html