• Sąjungos nariu laikomas apylinkės teismo teisėjas, kuris pateikė valdybai (pirmininkui) prašymą įstoti į Sąjungą ir sumokėjo 30 eurų nario mokestį (metams).
    Prašymo forma yra prie skilties "Klausimai". Nario mokestis mokamas atliekant pavedimą į sąskaitą  LT077300010112902789 AB bankas Swedbank.
    Sąjungos nariai nario mokestį moka už einamuosius metus iki pirmojo metų ketvirčio pabaigos.

Dienraštis "Sekundė", 2009 07 01


Teisėjų byloje - netikėtas posūkis
Birutė Kronienė
G.Lukoševičiaus nuotr.
Siūlo tirti
 
Įtariamųjų Panevėžio apygardos teisėjų Rimanto Savicko ir Arnoldo Šukaičio byla pakrypo netikėta linkme. 
 
Prie įtarimų piktnaudžiavimu tarnyba, dokumentų klastojimu, sukčiavimu, kyšininkavimu ir papirkimu prisidėjo įtarimas dėl informacijos nutekinimo – tik jau ne teisėjų, o Prezidentūros atžvilgiu. 
Seimo Operatyvinės veiklos kontrolės komisijos pirmininkas Aleksandras Sacharukas siūlo tirti, ar į teisėsaugos akiratį patekusiems Panevėžio teisėjams R.Savickui ir A.Šukaičiui nebuvo nutekinta slapta informacija iš Prezidentūros apie jiems taikomas operatyvines priemones.
 
Generaliniam prokurorui Algimantui Valantinui, Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovui Žimantui Pacevičiui ir Valstybės saugumo departamento generaliniam direktoriui Povilui Malakauskui adresuotame rašte A.Sacharukas nurodo, kad informacija teisėjams galėjo būti nutekinta Prezidentūros tarnautojų.
 
„Kreipiausi, kad būtų pradėtas tyrimas dėl galimo informacijos nutekinimo, nes pirmiau, nei patys teisėjai neslėpė žinoję, kad yra sekami, Seimo komisija ir aš, kaip Operatyvinės kontrolės komisijos vadovas, gavome žinių, kad jiems buvo nutekinta informacija“, – sakė A.Sacharukas.
 
Jis savo rašte atkreipia dėmesį, kad informacija galėjo būti atskleista maždaug 2008 metų spalio mėnesį – kai įslaptinta buvo patekusi į Prezidentūros Teisės departamentą. Tuomet teisėjai pretendavo užimti aukštesnes pareigas ir Specialiųjų tyrimų tarnyba informaciją apie jų patikimumą buvo pateikusi Prezidentūrai. Seimo komisijos vadovas prašo pradėti ikiteisminį tyrimą.
 
Tokius įtarimus griežtai neigia Prezidentūros Teisės departamento vadovė Aušra Rauličkytė. Pasak jos, žinių apie teisėjų R.Savicko ir A.Šukaičio atžvilgiu taikomas priemones Prezidentūra tikrai nebuvo gavusi. 
 
Sužinojo iš STT
 
Nuo pareigų nušalintas ir baudžiamojon atsakomybėn patrauktas įtariamasis Panevėžio apygardos civilinių bylų teisėjas R.Savickas įvardija kitą informacijos nutekintoją – Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos pareigūnus. 
 
„Kalbos, kad informaciją galėjo nutekinti Prezidentūros darbuotojai, yra grynas prasimanymas, – „Sekundei“ sakė R.Savickas. – STT pareigūnai patys nutekino informaciją, o dabar, kai kilo širšalas, atpirkimo ožiu bando padaryti mane ir Prezidentūros žmones. Apie tai, kad esu sekamas, per kolegas sužinojau iš STT darbuotojų. Manau, jie sąmoningai nutekino informaciją, nes jiems nusibodo tas tuščias reikalas.“ 
 
Teisėjas tikina žinojęs, kad buvo sekamas. Tai, pasak jo, greitai suprato kolegos. Atsiliepęs telefonu teisėjas perspėdavo pašnekovą, kad kalbėtų aiškiai ir garsiai, nes pokalbių klausomasi, o su STT pareigūnais specialiai sveikindavosi demonstratyviai.
 
„Pasikeitė ir balso tonas, ir kalbėjimo maniera, STT pareigūnų atžvilgiu pasipylė keiksmai, – neslėpė R.Savickas. – Esu tikras, kad tai suprato ir tie, kurie įtaisė pasiklausymo įrangą.“ 
 
Kelia į viešumą
 
Baudžiamojon atsakomybėn patrauktas teisėjas sako norintis į viešumą iškelti tai, ką iki šiol stengiamasi nutylėti: kodėl sekimo įranga buvo įrengta teisėjų pasitarimo kambaryje, nors pagal įstatymus tokioje patalpoje to daryti negalima.
 
„Kadangi mano kabinetas šalia salės, jis yra ir teisėjų pasitarimo kambarys, atskiros patalpos Apygardos teismas neturi, – aiškino nuo pareigų nušalintas teisėjas. – Tai, kas kalbama teisėjų pasitarimo kambaryje, yra valstybės paslaptis. Tai tas pats, kas pasiklausymo įrangą įrengti bažnyčios klausykloje.“ 
 
R.Savickas tikina, kad STT naudoja toli gražu ne visus įrašus, o tik tuos, kurie palankūs tyrimo eigai.
 
„O sėkmingas bylos tyrimas bus toks, jei aš būsiu apkaltintas ir nubaustas. Apie objektyvumą nekalbama“, – patikino R.Savickas. Jis neslėpė nusivylimo ir teisėjų bendruomenės elgesiu.
 
Pasak R.Savicko, teisėjų klanas ir tarpusavio pagalba egzistuoja nebent tarp teismų pirmininkų.
 
„Posakis, kad varnas varnui akies nekerta, tarp teisėjų netinka. Nė vienas neprieštarauja, kad jų pokalbių buvo klausomasi pasitarimų kambaryje. Kiekvienas džiaugiasi, kad ne jis buvo užkabintas“, – apmaudo neslėpė R.Savickas.
 
Ką apie tokius R.Savicko kaltinimus galvoja Specialiųjų tyrimų tarnybos Panevėžio valdybos viršininkas Povilas Urbšys, sužinoti nepavyko. Viršininkas atostogauja.
Įkelta: 
2009-07-03

Daugiau apie teisėją: