Naujienų portalas "15min.lt", 2012-11-26


Panevėžio teisme- vaikų portretų paroda
Teisme eksponuojama parapijos globojamų vaikų portretų paroda – kvietimas kalėdinei labdaros akcijai

Panevėžio miesto apylinkės teismo rūmuose nuo sienų žvelgia vaikai: besišypsantys, susimąstę, liūdni, klausiantys, valiūkiški. Modernaus vitražo plokštėse ir fotografijose įkūnyti portretai ragina visuomenę atsisukti į pažeidžiamiausią socialinę grupę – vaikus.

Lapkričio 23 dieną Panevėžio miesto apylinkės teisme pristatyta Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto (KKJVMF) dekoratyvinės plastikos katedros modernaus vitražo paroda „Vieni“. Tai kolegijos absolvento Kęstučio Stankaičio diplominis darbas. Ciklą sudaro vienos Kauno parapijos globojamų vaikų portretai – stiklo plaketės ir fotografijos.

„Mes gyvename pasaulyje, kuriame, anot statistikos, kas dvi sekundes kažkuriame žemės rutulio kampelyje iš bado miršta vaikas. Šiandien naujienų portalas cituoja vieno Lietuvoje gyvenančio dvylikamečio žodžius, pasakytus psichologui: „Aš nebegaliu, nebenoriu gyventi, motina geria, vis gimdo, aš turiu rūpintis penkiais vaikais“. Visa tai vyksta čia pat, šalia mūsų. Todėl ši paroda itin aktuali, skatinanti susimąstyti, kaip mes galime tai pakeisti“, – pristatydamas parodą sakė Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkės pavaduotojas Vytautas Krikščiūnas.

Pasak jo, teismo rūmų erdvėje eksponuojama paroda „Vieni“ – tai tarsi kvietimas kalėdinei labdaros akcijai, kurią kasmet rengia miesto teisininkai. Jau eilę metų į šią labdaringą veiklą įsitraukia ir Panevėžio miesto apylinkės teismo darbuotojai.

„Justino Vienožinskio menų fakulteto įgyvendinto meninio projekto tikslas – atkreipti dėmesį į beglobių vaikų, augančių problematiškose šeimose, dabartį. Paprastai didžiulio dėmesio sulaukia politikai, pramogų pasaulio atstovai, garsūs visuomenės veikėjai. Šiais kūriniais siekėme parodyti, kad kiekvienas yra svarbus, kiekvienas vertas globos ir dėmesio, kiekvienas yra unikalus. Ir pirmiausia – kiekvienas vaikas, nors jo gyvenimas kartais būna sudėtingas ir nevaikiškas“, – sakė parodos kuratorė, KKJVMF dekoratyvinės plastikos katedros vedėja Sigita Grabliauskaitė.

Parodos autorius K.Stankaitis, šiuo metu Kaune studijuojantis architektūrą, 2007 metais dalyvavo „Vaikų, jaunimo globos ir ugdymo programoje“. Studentas vaikams iš asocialių šeimų pasakojo apie apie fotografijos meną, mokė juos fotografuoti. Mažieji žaisdami fotografavo savo mokytoją, o šis – juos. Vėliau stiklo studijoje autorius fotografijų grafinį vaizdą perkėlė ant stiklo.

„Mano kūrinių tikslas – sustabdyti žmogų jo nešokiruojant. Sustabdyti jį prie kiekvieno stiklo lakšto – portreto ir paskatinti pažvelgti tarsi į veidrodį. Ir nepamiršti, kad kiekvienas iš mūsų esam VIENI. VIENI atėjom, KITI išeinam, “ – parodos anotacijoje teigia autorius.

Parodos pristatyme dalyvavo žinomi panevėžiečiai: stiklo menininkai Remigijus Kriukas ir Indrė Stulgaitė-Kriukienė, dailininkė, pedagogė Ilona Žvinakienė, psichologė Vilma Skibiniauskaitė.

Diplominio darbo vadovė S.Grabliauskaitė apgailestavo, kad jos buvęs studentas K.Stankaitis negalėjo atvykti į Panevėžį, tačiau pasidžiaugė, jog modernaus vitražo darbą „Vieni“, apdovanotą skulptoriaus Juozo Zikaro premija, kurią jo marti Aldona Zikarienė (JAV) yra įsteigusi kolegijos diplomantams, pamatys ne tik gausiai į pristatymą susirinkę teismo darbuotojai, bet ir lankytojai.

Modernaus vitražo paroda „Vieni“ – tai jau antra Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto paroda, surengta Panevėžio miesto apylinkės teisme. Šį rudenį buvo pasirašyta Kauno kolegijos ir teismo bendradarbiavimo sutartis. Teismo rūmų antro aukšto erdvėje jau eksponuota dėstytojos S.Grabliauskaitės akvarelių paroda.

Skaitykite daugiau: http://www.15min.lt/naujiena/kultura/renginiai/teisme-eksponuojama-parapijos-globojamu-vaiku-portretu-paroda-kvietimas-kaledinei-labdaros-akcijai-29-282711#ixzz2DPtMOcVF

Įkelta: 
2012-11-28