• Sąjungos nariu laikomas apylinkės teismo teisėjas, kuris pateikė valdybai (pirmininkui) prašymą įstoti į Sąjungą ir sumokėjo 30 eurų nario mokestį (metams).
    Prašymo forma yra prie skilties "Klausimai". Nario mokestis mokamas atliekant pavedimą į sąskaitą  LT077300010112902789 AB bankas Swedbank.
    Sąjungos nariai nario mokestį moka už einamuosius metus iki pirmojo metų ketvirčio pabaigos.

Sutvarkytas pirmojo Panevėžio taikos teisėjo kapas


V.Krikščiūnas, A.Nevardauskis ir I.Baliukaitytė prie P.Dauguviečio kapo.
V.Krikščiūnas

Vėlinių išvakarėse ant pirmojo Panevėžio taikos teisėjo, pirmojo Panevėžio apskrities viršininko Prano Dauguviečio kapo miesto stačiatikių kapinėse sužibo žvakelės – žinomo kraštiečio atminimą pagerbė Panevėžio teisėjai.

Šį rudenį Apylinkių teismų teisėjų sąjungos (ATTS) ir Panevėžio miesto apylinkės teismo iniciatyva buvo sutvarkyta Prano Dauguviečio (1856-1943) bei jo žmonos Nadieždos kapavietė.

Krašto teismų istorija besidominti teisėja Ineta Baliukaitytė išsiaiškino, kad P.Dauguvietis, 1918-1926 metais ėjęs Panevėžio pirmos taikos teisėjų nuovados teisėjo pareigas, yra palaidotas senosiose stačiatikių kapinėse J.Tilvyčio gatvėje.

P.Dauguviečio, žinomo režisieriaus Boriso Dauguviečio tėvo, kapavietę parodė Panevėžio rusų kultūros centro vadovė Valentina Vatutina.

Panevėžio miesto apylinkės teismo pirmininkės pavaduotojas, ATTS pirmininkas Vytautas Krikščiūnas, sąjungos valdybos narys teisėjas Arūnas Nevardauskis ir teisėja I.Baliukaitytė, apsilankę kapinėse, kreipėsi į P.Dauguviečio garbaus amžiaus anūkę, televizijos režisierę Galiną Dauguvietytę leidimo sutvarkyti kapavietę.

Kadangi Panevėžio stačiatikių kapinės įrašytos į kultūros paveldo objektų sąrašą, teko gauti ir Panevėžio miesto savivaldybės kultūros paveldo skyriaus leidimą.

Suderinę kapo tvarkymo planą, teisėjai ėmėsi darbo. Atsižvelgiant į G.Dauguvietytės pageidavimą, kad kapavietė atitiktų to meto palaidojimų vaizdą, aplink kapus buvo nukasta velėna, išlyginta žemė, pirmojo taikos teisėjo P.Dauguviečio ir jo žmonos Nadieždos kapai papuošti gėlėmis ir dekoratyviniais vainikėliais.

Paminklo išblukusio užrašo vietoje pritvirtinta pilko marmuro lentelė su pavardėmis ir datomis bei įrašu „Taikos teisėjas 1918-1926“.

Ateityje ketinama restauruoti kapavietės tvorelę ir žemę aplink kapus užpilti skaldele.

Panevėžio stačiatikių kapinėse yra palaidota daug kraštui nusipelniusių žmonių. Čia ilsisi karo inžinieriaus, pirmojo Kauno gubernijos oficialaus lietuvių kalbos mokytojo Zacharijaus Liackio, kunigaikštytės Varvaros Galycinos, medicinos sesers Zinaidos Kanevičienės, 1941 metais žiauriai nužudytos NKVD smogikų, palaikai.

“Miesto senosiose kapinėse prie Petro ir Povilo bažnyčios ir stačiatikių kapinėse palaidota daug garbių miesto ir krašto asmenybių. Jų palikuonys pasklidę po visą pasaulį ar jau jų nėra gyvų, kai kurie dėl senyvo amžiaus ar kitokių problemų neturi galimybės prižiūrėti artimųjų kapų. Tad mes, gyvenantieji Panevėžyje, galime pasirūpinti savo profesijų atstovų, daug nusipelniusių miestui, atminimo pagerbimu,” – sakė teisėja I.Baliukaitytė.

Diana Armonienė, Panevėžio miesto apylinkės teismo atstovė spaudai

 

 

Įkelta: 
2012-11-02